Zaprojektuj z nami swój sklep

Zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wnętrz sklepowych z uwzględnieniem zasad
psychologii sprzedaży i VM. Dbamy o to, aby budować przyjazną atmosferę, zachęcającą do robienia
zakupów.

Specjalizujemy się w projektowaniu przestrzeni handlowych dla branży retail. Od wielu lat wymyślamy, projektujemy, wyposażamy, koordynujemy tworzenie wnętrz komercyjnych. Nasze doświadczenie poparte jest ponad 18 latami pracy przy projektach związanych z visual merchandisngiem.

Opracowanie projektu - krok po kroku

ETAP I

1. Przeprowadzamy inwentaryzację lokalu

 • Na miejscu inwestycji, dokonujemy pomiaru lokalu, pomiaru istniejących mebli oraz wykonujemy dokumentacje fotograficzną

2. Projekt technologiczny sklepu 2D

 • rzut sklepu 2D z uwzględnieniem mebli systemowych, mebli specjalistycznych, lad, boksów kasowych, mebli istniejących itp.

3. Projekt z wyróżnieniem stref sprzedaży

 • projekt z wyróżnieniem strefy sprzedaży oraz
  umiejscowieniem produktów w sklepie

ETAP II

1. Projektowanie mebli

 • Po rozmowie z inwestorem wykonujemy projekt mebli zgodny z DNA marki lub
  wykonujemy projekt zawierających rozwiązania systemowe producentów mebli.

2. Wizualizacja 3D

 • Wykonanie projektu 3D w kilku ujęciach z zaznaczeniem mebli, kolorów,materiałów.

3. Przygotowanie identyfikacji wizualnej: oznakowanie asortymentu, tablic informacyjnych,elementów graficznych.

ETAP IV

1. Merchandising. Wizyta w sklepie u Klienta – inwentaryzacja asortymentowa.

2. Przygotowanie, szkic layoutu (ustawienie asortymentu w/g grup towarowych, rozmieszczenie kategorii w sklepie) z uwzględnieniem możliwości ekspozycyjnych nowego projektu w celu uzyskania optymalnego efektu sprzedażowego.

3. W oparciu o przygotowany layout propozycja ustawienia półki z rozpisaniem ogólnym kategorii.

4. Uczestnictwo naszego Specjalisty podczas zatowarowania sklepu.

5. Szkolenie personelu z ogólnych zasad merchandisingu i ekspozycji towaru (w opcji pełne szkolenie visual merchandising).

ETAP V

1. Opcjonalnie przedstawimy ofertę i kosztorys wyposażenia i montażu lokalu wg projektu.

2. Koordynacja projektu

 • Polegając na swoim doświadczeniu i uwzględniając oczekiwania klienta ustalamy harmonogram pracna poszczególne etapy inwestycji.

3. Nadzór autorski

 • Obecność na wszystkich kluczowych etapach realizacji projektu w celu nadzoru ekip remontowo-budowlanych i wykonawców mebli.

Jak dzieki visual merchandisingowi
zwiększyć sprzedaż w sklepie

Merchandising jako nowoczesna forma ekspozycji asortymentu i jej bezpośredni wpływ na sprzedaż

Poprzez stosowanie zasad visual merchandisingu i technik sprzedaży można mieć wpływ na preferencje zakupowe Klienta. Rozmieszczenie towaru, strefa wejścia, strefy zimne i gorące sklepu, materiały POS, oświetlenie, audio i aroma marketing. O to wszystko należy zadbać aby przyciągnąć Klienta do sklepu i skłonić do postawienia w nim pieniędzy.

Obecne czasy stawiają przed przedsiębiorcami jeszcze więcej wyzwań niż miało to miejsce przed czasem pandemii. Teraz każdy z przedsiębiorców musi wykazać się jeszcze większa odwagą, kreatywnością by zbudować swoją przewagę konkurencyjną nad okolicznymi sklepami. Walka o klienta nie będzie łatwa, bo konkurencja będzie próbowała zmotywować konsumenta do zakupów w swoim sklepie. Czasy gdy wystarczył dobry towar by biznes się rozwijał odchodzą, niestety.

Są liderzy sprzedaży na rynku którzy posiadają sklepy lub całe sieci sklepów. Ta grupa przedsiębiorców doskonale wie, że sam towar w sklepie znajdujący się nawet w najlepszej lokalizacji nie sprzeda się. Zależy im by klient był dobrze obsłużony, to oczywiste a przy okazji sprzedaż była dynamiczna a rotacja towaru duża. Większość z nich nie ryzykuje i korzysta z usług ekspertów który wiedzą jak zwiększyć sprzedaży z 1 m2. Chcesz poznać te zasady zapraszamy na szkolenie na którym poznasz wszelkie zasady.

 •  

Potrzebujesz projektu architektonicznego?

Nasza firma ma wieloletnie doświadczenie w tym zakresie.