Czy można dopłynąć do celu bez mapy? Może i można ale jakim kosztem i ile czasu trwała by ta podróż? Wybierając się w podróż, zaopatrzeni w mapę szybciej dotrzemy do celu zużywając mniej energii. Strategia dla Twojego biznesu jest właśnie taką mapą. Mapą która pozwoli osiągnąć lepsze efekty, w krótszym czasie przy mniejszych nakładach ludzkich i finansowych.  Zainwestuj w swoją mapę, która pozwoli Twojemu biznesowi dotrzeć dokładnie tam gdzie zaplanowałeś. Zapraszamy Cię do udziału w warsztacie w trakcie którego opracujesz strategię dla swojej firmy. Kolejnym krokiem w trakcie spotkania będzie zaprojektowanie planu marketingowego.

Jest to plan konkretnych działań z obszaru marketingu, które realizujesz, aby osiągnąć wyznaczone przez Ciebie cele biznesowe. Posiadając plan marketingowy, firma nie generuje niepotrzebnych kosztów na niewłaściwe działania.

  • Po to, by świadomie i planowo rozwijać biznes zgodnie z wizją właściciela.
  • Po to, by sprzedawać produkty/usługi, które są ważne dla Ciebie z powodów biznesowych lub wizerunkowych.
  • Po to, by świadomie inwestować czas i energię w działania promocyjne.
  • Po to, by efektywnie komunikować się z odpowiednimi grupami klientów.
  • Po to, by świadomie wydawać pieniądze na właściwe kanały komunikacji.

Strategia biznesowa ma na celu stworzenie dokładnego schematu drogi  którą musi przebyć firma by osiągnąć pożądane rezultaty. Jednym z najważniejszych kroków w stabilnym rozwoju biznesu jest jasne określenie możliwość biznesowych.

W ramach strategii należy odpowiedzieć na pytania na jakim rynku będziemy funkcjonować, jakie produkty będziemy oferować, kto będzie naszą grupa docelową. Strategia powinna być spójna i zrozumiała dla całego zespołu pracującego w firmie.

Planując strategię działań marketingowych na kolejnych 12 miesięcy, dajemy szansę naszemu biznesowi na lepszy i co ważne, świadomy rozwój, a sobie samym szanse na pracę w mniejszym stresie. Możemy wcześniej zaplanować wszystkie akcje marketingowe, promocyjne oraz współpracę z innymi markami czy organizacjami. Z dużym wyprzedzeniem możemy zaplanować szereg działań w mediach społecznościowych, zarówno w obszarze grafik jak i przygotowywanych treści.

Przed warsztatem uczestnicy otrzymują do wykonania ćwiczenia. Z wypracowanymi odpowiedziami przyjeżdżają na warsztat lub spotykamy się online. W trakcie sesji projektowych wypracowane są najlepsze rozwiązania dla strategii biznesowej. Po przeprowadzeniu warsztatu powstaje spójny dokument zawierający najważniejsze kwestie związane ze strategią.

Dobra strategia jest niezbędna do osiągnięcia sukcesu w biznesie. Stworzenie dobrego planu przez zaangażowany zespół pozwoli na to by firma działała prężnie.

Jak będziemy pracować?

Wraz z grupą projektową zaprojektujemy strategię biznesową i plan marketingowy w oparciu o metodę myślenia projektowego.

Co jest efektem warsztatu?

Zaprojektujemy prostą i efektywną strategię biznesową oraz plan który pozwoli zrealizować cele strategii.